Kaitborda komanda

Mārtiņš Sproģis | Svencele Baltic Cup 2015

Mārtiņš Sproģis

Dzimšanas dati:

28.03

Dažos vārdos vai teikumos par tevi kā personību:

Cilvēka dzīves pamatā ir attīstība – mūžīga būšana zināšanu, mācīšanās, veidošanās ceļā. Caur to veidojam savu personību un dzīves stāstu. Man vienmēr ir  svarīga attīstība un tiekšanās pēc jaunām zināšanām un prasmēm.

Cik sen nodarbojies ar kaitbordu?

Šobrīd jau šķiet, ka tas ir tik sen, ka pat grūti atcerēties. Aktīvi to daru pēdējos pāris gadus, bet pirmo reizi pūķi rokās paņēmu 2004.gada pavasarī. Toreiz ar sniega dēli pie kājām, bet atkārtoti, paliekoši un ūdenī – pūķi izmēģināju 2005.gada vasarā.

Labākie sasniegumi sportā:

Noteikti vēl tik būs, bet līdz šim esošie:

LČ Čempionāts Kite slalom 2014.gadā 1.vieta

Kurzemes Kauss 2014 Kite slalom 1.vieta

Neil Pryde Baltic Cup Kite formula 4.vieta

Slingshot wave master 2014 4.vieta

Vairākkārt Latvijas vice čempions DH jeb nobraucienā kalnu velosipēdiem. Sākotnēji pārstāvēju Burusports DH komandu, tagad Burusports kite komandu.

Kādi plāni profesionālajā plāksnē?

Pūķošana ir kļuvusi par lielu daļu manas dzīves un to darot gūstu prieku un ir forši, ja prieks, prasmes un iemaņas realizējas arī labos rezultātos un sajūtās. Arī turpmāk plānoju piedalīties dažādās sacensībās gan Latvijā, gan ārvalstīs. Un ir interesanti ar katrām sacensībām secināt, ka kaitbordistu prasmes, sagatavotība kļūst arvien lielāka un tāpēc sacensība ir sīvāka un konkurence lielāka. Kādu laiku noteikti vēl gribu būt starp Latvijas labākajiem braucējiem.

Mīļākā disciplīna:

Viļņu braukšana (wave), liels gaiss (big air) un pūķa cilpas (kite loop), bet ļoti patīk arī viss parējais pūķošanā. Man patīk, jo tajā var izjust dabas un jūras spēku. Tas ir veids kā rodu harmoniju starp sevi un dabu arī tad, kad daba ir skarbāka. Man patīk šī cīņa ar saviem un jūras spēkiem, bet vienmēr respektēju dabas spēku.

Iecienītākais inventāra “sets”:

Protams, katru gadu inventārs mainās un katriem laika apstākļiem, disciplīnai ir nepieciešams vai vēlams atbilstošs pūķis, dēlis vai kāda cita inventāra sastāvdaļa.

Šobrīd inventāru esmu sakārtojis sekojoši, mazākam jeb vājākam vējam (3-10 m/s) kursa braukšanai piemēroti pūķi – North Dyno 18 kv.m. un North Dyno 13 kv.m., vidējam un vidēji stipram vējam (7-15 m/s) “dari visu” pūķis North Evo 10 kv.m., viļņu braukšanai un stipram vējam (8-20 m/s un dažreiz vairāk) – North Neo 7 kv.m. un North Neo 5 kv.m. Izmantoju visus šos pūķus kombinācijā ar dažādiem dēļiem gan Stradi kursa braukšanas dēli, gan North Jamie twintip dēli, gan North Wam un Whip viļņu dēļiem, gan dažreiz arī skim dēli vai vēl kādu citu.

Mīļākās vietas, kur pabraukāties:

Igaunija Ristna, Hiiuma

Ziemeļmols, Liepāja

Akmeņrags

Citas intereses un hobiji:

Kalnu ritenbraukšana, pārgājieni Latvijas dabā, snovbords , izbraucieni pavasara krāčainajās upēs ar kajakiem un sup dēļiem, ikdienā daudz klausos mūziku.

Kas iedvesmo?

Pirmkārt, mana ģimene. Sacensībās un ikdienas braukšanā tie ir mani draugi un cilvēki, ar ko kopā dodos pūķot. Savstarpējā dalīšanās ar rezultātiem un sajūtām – iedvesmo. Vēl pūķošanā protams mani iedvesmo dažādi pūķošanas video ar pasaules līmeņa braucējiem.

Kas sadusmo?

Dažādas neveiksmes, ko izraisījušas paša kļūdas, bet parasti jau es neesmu dusmīgs.