Free-ski komanda | Edvards Lansmanis

Free-ski komanda

Titulbilde

Edvards Lansmanis

Dzimšanas dati:
Gads: 1992
Svars: 83kg
Augums: 178cm
Slēpju brends: HEAD SKIS
Slēpju garums: 181
Stiprinājumi: ATTACK 16

Dažos vārdos par sevi un ko tev nozīmē Freeski?
Nāku no Rīgas. Esmu beidzis Latvijas Mākslas akadēmiju, Metāla dizaina nodaļu. Pie manis var pasūtīt un iegādāties unikālus metāla dizaina darbus (Facebook meklējiet “EL Metal”).

Freestyle slēpošana manā dzīvē spēlē lielu lomu, patiesībā tā ir mana dzīve. Esmu startējis Pasaules kausa posmos, lai kvalificētos Šoču Olimpiskajām spēlēm, kā arī piedalījies trīs filmu par urbāno slēpošanu radīšanā.

Labākie sasniegumi secensībās:
2013. World Championship SlopeStyle, Norvēģija Voss, 24. Vieta
3 x Latvijas čempions
4 x Igaunijas čempions
2017. Garmin Winter Sport Festival, Polija, 1. Vieta

Kādu lomu spēlē filmēšana?
Filmēšana un producēšana ir neatņemama daļa no freeski dzīves. Pirmo reizi frīstaila slēpotāju ieraudzīju uz filmas plakāta. Arī mani tas iedvesmoja iemūžināt savu dzīves stilu. 2011. gadā tika nodibināta apvienība Skilluminati, kas ir urbāno filmu veidotāji. Esam palaiduši pasaulē jau trīs filmas un neskaitāmus video gabalus. Vairāk info par Skilluminati – @sklmnti

Hobiji un citas intereses:
Man darbs ir mans hobijs. Šobrīd fokusējos uz metāla dizaina pakalpojumu sniegšanu un, uztverot to kā hobiju, man ir vieglāk strādāt. Savas zināšanas es izmantoju arī slēpju labošanā, pilnveidošanā. Pirms uzsākām filmēt trešo lielo projektu, es nolēmu uzbūvēt vinču, kas paredzēta urbānai slēpošanai, lai radītu mākslīgo ātrumu. Pirms ziemas sezonas es spēlēju florbolu. Kādreiz to darīju arī diezgan nopietni – divas sezonas aizvadīju augstākajā līgā. Šobrīd spēlēju, jo tas palīdz sagatavoties ziemai un man ir vajadzīgs arī kāds komandas sporta veids.

Kāpēc freeski?
Par to man jāpateicas savam brālim Eināram Lansmanim. Sekoju pa pēdām, kad biju mazs, –viņš sāka slēpot un es līdzi. Einārs atbrauca no ārzemēm un stāstīja, ka redzēja frīstaila slēpes un ka tas esot cool. Liels nopelns ir arī Burusports, jo tieši šeit es nopirku savas pirmās frīstaila slēpes – HEAD MOJO.

Foršākās vietas, kur slēpot?
Viss ir atkarīgs, kādu rezultātu vēlies iegūt. Svarīga ir kompānija. Ir forši, kad blakus ir talantīgi braucēji vai vienkārši labi draugi. Runājot par vietām, snowparks Baltijā – Milzkalns. Parks Eiropā – Livigno. Pedējo sezonu daudz laika pavadīju Siguldā, remontējot sapņu māju. Atpūtas brīžos ņēmu slēpes, piekrāmēju somu ar gardumiem un termosu un devos iekarot Siguldas lejas un nogāzes. No esošajām slēpošanas trasēm es izmantoju tikai pacēlāju, bet lejā devos pa meža trasēm.

Mīļākais triks vai performance?
Es jau sen uzskatu, ka freeski nav par vienu triku vai vienu izcilu braucienu, kā tas ir pieņemts pasaulē, jo kā gan savādāk lai novērtē? Man personīgi, ir daudz move jeb kustības, kas man patīk. Cenšos no visa pa nedaudz. OK, ir viens triks, kurš varbūt nav mans mīļākais, bet tas man ir kā uzvaras kārts – Swich 10 high mute. Ar šo triku esmu uzvarējis vairākās starptautiskās sacensības.

Kādi plāni nākotnei? Kur tu redzi sevi 5 gadu laikā?
Vēlos vairāk dot freeski attīstībai Latvijā un Baltijā. Palīdzēt Eināram organizēt pasākumus jaunajiem un lielajiem. Nodod savas zināšanas jaunākiem brucējiem. Vēlētos redzēt pēc 5 gadiem apvienību, kuras sniegums līdzinātos Skilluminati

Kas iedvesmo?
Pārsvarā es pats sevi iedvesmoju – pagātnes sasniegumi kalpo par labu atspērienu jauniem projektiem. Protams, ģimene arī palīdz. Tā iedvesmo un kritizē. Ģimene ir lieliski kritiķi.

Ko tev nozīmē Burusports team?
Burusports mani ir atbalstījuši kopš pirmsākumiem. Atbalsts ir ļoti svarīgs – šim sportam var pievērsies nopietnāk. Komanda ir lieliska – sākot ar vadītājiem, beidzot ar labāko ski servisu pilsētā.

Anything else?
Yes! Let it snow.